Reference M1733010.BB45
Key Features
  • Breitling Caliber 17 Movement
  • Stainless Steel Case
  • 3000m Water Resistance
Specifications
Brand
Breitling
Family
Avenger
Model
Avenger Seawolf Blacksteel
Reference
M1733010.BB45
Movement
caliber-17
Movement Features
  • Hours, Minutes, Seconds
  • Date
Case
Stainless Steel 45mm
Dial Color
Black
Crystal
Sapphire
Water Resistance
3000
Current Listings
[WTS] Breitling Avenger Blackbird 44 V17311
Breitling Avenger Blackbird 44 V17311
This Breitling Avenger Blackbird 44 is a large watch with a 44mm diameter.
  • Diameter: 44mm
Posted at
May 12, 2026, 12:23 PM
Active
[WTS] Breitling Avenger Chronograph – 44mm Titanium – Rare White Dial – Complete Set
Breitling Avenger Chronograph – 44mm Titanium – Rare White Dial – Complete Set
  • Case material: titanium
  • Case size: 44mm diameter
  • Movement: Breitling B13 automatic chronograph movement
Posted at
May 12, 2026, 11:45 AM
Active
A Breitling Night Mission Avenger Gmt 45 watch in good condition with good timegrapher numbers.
  • Condition: Very good, no significant signs of use
  • Shipping location: Singapore
  • Shipping speed: 4-5 business days to the US
May 9, 2026, 2:08 PM
[WTS] Breitling Avenger II Cobra Yellow Limited Edition | M17331
Breitling Avenger II Cobra Yellow Limited Edition | M17331
a Breitling Avenger II Seawolf Cobra Yellow Limited Edition, one of only 788 produced out of 1000.
  • Condition: Watch only
  • Limited edition quantity: 788/1000
  • Case size: 45mm
[WTS] Breitling Super Avenger Chronograph 48mm A13370
Breitling Super Avenger Chronograph 48mm A13370
This Breitling Super Avenger Chronograph features a 48mm case and comes with its original booklets and papers, as well as a 7.5" bracelet.
  • Case Size: 48mm diameter
  • Bracelet Length: 7.5 inches
[WTS] Breitling Avenger II Chronograph (Limited Edition Japan)
Breitling Avenger II Chronograph (Limited Edition Japan)
Up for sale is my Breitling Avenger 2 Chronograph Limited Edition from Japan, one of only 500 made.
  • Location: Netherlands (Europe)
  • Shipping: Worldwide same day tracked and insured shipping
  • Payment Methods: Bank transfer or PayPal
May 8, 2026, 8:27 AM
[WTS] Breitling Avenger Blackbird Titanium Box and Papers V17310 Mission Lume Black Watch Automatic
Breitling Avenger Blackbird Titanium Box and Papers V17310 Mission Lume Black Watch Automatic
  • Case material: DLC-coated titanium
  • Bracelet material: Polyamide fabric
  • Diameter: 48mm
[WTS] Breitling Avenger II Chronograph A13381
Breitling Avenger II Chronograph A13381
A Breitling Avenger II Chronograph with a 43mm case, featuring chronograph functionality.
  • Case Size: 43mm
  • Accepted Payment Methods: Zelle, Venmo, WU
[WTS] Breitling Avenger Skyland Chronograph A13380
Breitling Avenger Skyland Chronograph A13380
This Breitling Avenger Skyland Chronograph is a 45mm watch that comes with papers.
  • Condition: great condition
  • Case size: 45mm diameter